Güncel

Tutsak Partizan Haydar Sönmez’den yeni yıl mesajı

Tutsak Partizan Haydar Sönmez, gazetemize gönderdiği mektupla yeni mücadele yılını kutladı

Tutsak Partizan Haydar Sönmez, gazetemize gönderdiği mektupla yeni mücadele yılını kutladı.

Haydar Sönmez, mektubunda şunları ifade etti:

Kartepenin soğuk eteklerinden, Nisan Güneşi parçası yüreğimden katre katre damıttığım sıcak ve aydınlık komünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Düşdaşlığın olanca içtenliğiyle sizleri sımsıkı kucaklayıp öpüyorum. Dünya ve coğrafyamızdaki tüm olumsuzluklara rağmen her açıdan iyi ve sağlıklı olmanızı, her şeyin gönlünüze göre yaşanmasını dilerim.

YENİ KAVGA YILINIZI KÖMÜNARCA COŞKU VE KARARLILIKLA SELAMLIYOR- KUTLUYORUM!

Yeni yılın eskisini birçok bakımdan (pandemi ekonomik krizin etkileri, yönetemeyen sarayın zulmü vb.) aratacağını öngörmek yanlış olmayacaktır. Ama yine aynı yeni yılın birçok bakımdan (örneğin; mücadelenin dağınıklığının toparlanması, halkın öfkesinin katlanarak büyümesi, direniş odaklarının çoğalarak büyümesi, biz devrimcilerin daha fazla yan yana durmayı öğrenip pratikleştirilmesi vb.) da daha iyi ve ileri olacağını öngörerek umut edebiliriz-etmeliyiz.

Devrim ve sosyalizm mücadelesinin öznesi olan tüm güçlerin yan yana durarak toplumsal fayda için alternatif bir devrimci odağı oluşturmaları halka karşı tarihsel ve güncel ertelenemez -sorumluluğumuzdur. “Birlik-Mücadele- Zafer” şiarıyla tüm ezilenleri bu devrimci alternatif odağın çevresinde birleştirerek harekete geçirmek yeni kavga yılın önceliklerindendir.

Bu bilinç ve duyarlılıkla, bulunduğu alan ve mevzilerde umudun bayrağını dalgalandırıp yükseltmek için çalışan, karınca kararınca katkıda bulunan ve mücadeleyi omuzlayan tüm düşdaşlara şans ve başarılar eşliğinde selam olsun. Bin Selam!

Sevda güzelliğinde nice yıllara. Özgür gelecekte buluşuncaya değin; sağlık, direniş ve umutla kalalım. Asla ama düşsüz kalmayalım.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu