EmekGüncel

EnerjiSA işçileri Sabancı Kuleleri önünden seslendi: Hakkımızı geri alana kadar burada olmaya devam edeceğiz

İşten atılan EnerjiSA işçileri, Sabancı’nın İstanbul’da bulunan merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

İşten atılan EnerjiSA işçileri, Sabancı’nın İstanbul’da bulunan merkezi önünde eylem gerçekleştirdi. İşçiler taleplerinin karşılanmasını istedi.

Eylemde konuşan Enerji-Sen İç Anadolu Bölge Temsilcisi Osman Çokaman, nisan ayında yaptıkları eylemi hatırlarak, “İşimizi, sendikalı çalışma hakkımızı geri alana kadar burada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çokaman şöyle konuştu: “İşimizi ve ekmeğimizi istediğimizi herkes duydu ama henüz bir adım atılmadı. İşimize geri dönmek istiyoruz. Bunun için buradayız. Biz bu mücadeleyi yürütürken hiç bir zaman yalnızca enerji işçileri olarak kalmadık. Her yerde mücadeleci işçi sendikaları, emekten yana kurumlar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı.”

İşten çıkartılan işçilerden Bekir Bayatlı, “Biz hiçbir işçinin yalnız olmadığını öğrendik. Çocuğumun her akşam sorduğu soruya cevap bulmadan, neden işten atıldığımı öğrenmeden de bir yere gitmeyeceğim” dedi.

Açıklamada söz alan işten atılan işçilerden Ahmet Kelle ise, toplu sözleşmeye tabi olduklarını ancak işten atılma süreçlerinde sözleşme maddelerinin uygulanmadığını hatırlattı:

Burada konuşan DİSK/Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, bu hafta cumaya kadar her gün saat 13.00-15.00 arası Sabancı Kuleleri önünde olmaya devam edeceklerini söyledi. Keskin, cuma günü Sabancı Holding ile DİSK yetkilileri arasında görüşme yapılacağını aktardı.

Keskin sözlerine, “Cuma sabah 8.30’da Konfederasyonumuz yetkililerine randevu verildiğini söylediler. Biz bunu pozitif bir adım olarak görüyoruz” diyerek devam etti.

Keskin son olarak cuma gününe kadar her gün saat 13.00 ile 15.00 arasında kulelerin önünde eylemde olacaklarını duyurdu.(Kaynak: Sendika.org)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu